Na temat wsparcia finansowego dla studentów pielęgniarstwa wypowiada się doc. Henryk Stefanek, prezydent i założyciel Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. Rozmawiał Janusz Kawałko.
wssp logoW dniach 17-18 maja 2018 Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostwach Polski AZS w Kickboxingu. Zarząd Polskiego Związku Kickboxingu oraz Zarząd Główny AZS, w uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia i pracę na rzecz promocji tej dyscypliny, powierzył organizację tegorocznych mistrzostw Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola, a w tym także Klubowi Uczelnianemu AZS funkcjonującemu przy tej Uczelni.
wssp logoJuż we wtorek, 26 marca w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie odbędzie się Dzień Drzwi Otwartej. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się ofertą edukacyjną szkoły wyższej, wziąć udział w prezentacjach i pokazach organizowanych specjalnie na tę okazję, a także skorzystać z konsultacji z doradcą zawodowym. Dzień Drzwi Otwartych WSSP w Lublinie jest coroczną imprezą, przygotowywaną dla uczniów szkół średnich, a w szczególności tegorocznych maturzystów, którzy już za kilka miesięcy będą wybierać swój kierunek studiów.
wssp logoCoraz aktywniejsza staje się współpraca naukowa i dydaktyczna Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie kenijskim Mount Kenya University (MKU) w Thika. Władze lubelskiej uczelni wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia studiów MKU. WSSP reprezentowali rektor prof. dr hab. Witold Kłaczewski oraz zastępca prezydenta ds. organizacji, dydaktyki i studiów międzynarodowych WSSP mgr Dorota Stefanek-Langham, prodziekan prof. WSSP dr Waldemar Jurkiewicz, kierownik biura studiów międzynarodowych mgr Monika Wróbel i mgr Przemysław Terejko.
Targi Edukacyjne logoTargi Edukacyjne w Lublinie z roku na rok przyciągają coraz więcej zainteresowanych. To największa impreza edukacyjna w tej części Polski, a zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 13 tysięcy zwiedzających. Jeśli podchodzisz w tym roku do matury, to przed Tobą ważna decyzja do podjęcia: jakie studia wybrać? Jeśli już niedługo kończysz szkołę średnią, wybierz się na 14. Edycję Targów Edukacyjnych w Lublinie, które odbędą się w dniach od 15 do 16 marca 2018.
wssp logoAkademickie Centrum Fizjoterapii w Lublinie, funkcjonujące przy Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola, zostało powołane głównie do prowadzenia przewidzianych programem studiów zajęć klinicznych ze studentami fizjoterapii, ale jest dostępne także dla do pacjentów. ACF świadczy usługi z zakresu fizjoterapii i rehabilitacji dla mieszkańców Lublina i regionu zarówno w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i usług komercyjnych.
pl logoJuż 21 listopada w holu Wydziału Mechatronicznego PL odbędą się targi pracy organizowane z myślą o studentach oraz młodych absolwentach. Udział w wydarzeniu zgłosiło kilkadziesiąt firm, którzy zaoferują studentom i absolwentom najlepsze oferty praktyk, staży oraz pracy.
wspaWyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. W uroczystościach udział wziął Prezydent Miasta Lublina dr Krzysztof Żuk, który wygłosił wykład nt. akademickość miasta w strategii rozwoju Lublina.
WSOSP Deblin logoNowi kandydaci do Szkoły Orląt zostali wcieleni na żołnierzy na I rok wojskowych studiów stacjonarnych. Z grona prawie 600 chętnych na studia, zostało przyjętych 122 kandydatów. Przyszli podchorążowie kurs szkolenia podstawowego odbędą w Dęblinie.
logo PL 2017 noweNa początku lipca odbyła się międzynarodowa konferencja w Lublinie, w której udział wzięło 350 naukowców z całego świata. Gospodarzem konferencji Healthy Buildings była Politechnika Lubelska.
umcs logoNa początku lipca odbyła się polsko-chińska konferencja naukowa „Farmacja - Biologia - Chemia - IT, nowe aspekty i innowacje”, w której udział brały władze Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz przedstawiciele Zhejiang University of Technology. Podczas spotkania podpisano umowę o powstaniu polsko-chińskiego Centrum Badawczego Green Pharmaceuticals.
logo PL 2017 nowePolitechnika Lubelska i spółka PGE Dystrybucja współpracują przy budowie stacji do dwukierunkowego ładowania pojazdów elektrycznych połączonej z infrastrukturą oświetleniową. Aby przedstawić cele podjętej współpracy, uczelnia oraz spółka zorganizowała konferencję prasową, która odbywała się 25 maja.
logo PL 2017 nowe26 maja odbyły się XXI Warsztaty Metodologiczne imienia Profesora Stefana Mynarskiego, których temat przewodni to Dane – źródła i pochodzenie a wiedza. Organizatorem wydarzenia była Katedra Marketingu Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
pl logoEsnolympics to turniej sportowy, na kształt igrzysk olimpijskich, skierowany do studentów zagranicznych przebywających w Polsce. W jego trakcie studenci rywalizowali w trzech dyscyplinach: siatkówce, koszykówce i futsalu. W tegorocznych rozgrywkach studenci Politechniki Lubelskiej zajęli trzecie miejsce. To najwyższa pozycja w historii uczelni.
pl logoWe wtorek 7 lutego 2017 r. ogłoszono laureatów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Konkurs organizowany jest przez Politechnikę Świętokrzyską od 2010 roku. W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Z 25 uczelni z całej Polski nadesłano 90 rozwiązań. Najwięcej wynalazków, bo aż 13, zgłosili studenci z Politechniki Lubelskiej. Komisja przyznała 5 równorzędnych nagród głównych, 8 wyróżnień i 7 nagród specjalnych.
pl logoPrace naukowców z trzech uczelni regionu lubelskiego znajdą zastosowanie w przemyśle. Politechnika Lubelska wspólnie z partnerami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu i Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej otrzymała na ten cel blisko 3 mln zł. Środki pochodzą z projektu Inkubator Innowacyjności Plus finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
pl logo22 marca odbyły się Dni Otwarte Politechniki Lubelskiej. Wszystkie wydziały uczelni były dostępne dla tegorocznych maturzystów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Oprócz klasycznych prezentacji kierunków prowadzonych na Politechnice Lubelskiej, uczestnicy Dnia Otwartego mogli wziąć udział w pokazach i warsztatach, obejrzeć występ Formacji Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza”, w także sprawdzić swoje umiejętności w mini-turnieju piłki nożnej.
umcs logoJuż 24 marca UMCS otwiera się na uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów, którzy już niedługo podejdą do swojego pierwszego, poważnego egzaminu. Drzwi Otwarte na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to najlepsza okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną, szczegółami dotyczącymi procesu rekrutacyjnego czy zwiedzenie budynku.
awf biała podlaskaJuż 22 marca Filii Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Białej Podlaskiej odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. Wydarzenie jest organizowane z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów. W najbliższą środę uczniowie będą mogli wysłuchać prezentacji prowadzonych przez szkołę wyższą kierunków, wziąć udział w konkursach z nagrodami, a także wysłuchać zasad obowiązujących w trakcie rekrutacji.
Już od dziś w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można podziwiać pracę plakacistów z całego świata. Wystawa plakatu POSTER BIENAL to prawie 300 prac z całego świata – wśród uczestników, którzy wzięli udział w konkursie znaleźli się plakaciści również z Polski. Wydarzenie miało swój początek w Ekwadorze jeszcze w 2016. Organizatorami wystawy jest Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, a także Retroavangarda.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->