wssp logoCoraz aktywniejsza staje się współpraca naukowa i dydaktyczna Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie kenijskim Mount Kenya University (MKU) w Thika. Władze lubelskiej uczelni wzięły udział w uroczystości wręczenia dyplomów ukończenia studiów MKU. WSSP reprezentowali rektor prof. dr hab. Witold Kłaczewski oraz zastępca prezydenta ds. organizacji, dydaktyki i studiów międzynarodowych WSSP mgr Dorota Stefanek-Langham, prodziekan prof. WSSP dr Waldemar Jurkiewicz, kierownik biura studiów międzynarodowych mgr Monika Wróbel i mgr Przemysław Terejko.

Delegacja lubelskiej uczelni została powitana w specjalny sposób: nad jedną z głównych ulic Thika zawieszono specjalnie przygotowany baner z prezentacją lubelskiej uczelni.

– Mount Kenya University imponuje swoim rozmachem, ofertą edukacyjną i ilością studentów podkreśla rektor prof. dr hab. Witold Kłaczewski. - W podsumowaniu minionego roku akademickiego uczestniczyło kilka tysięcy absolwentów, którym wyjątkowo uroczyście wręczono dyplomy ukończenia tej uczelni. Galę, w jakiej odbywa się ta uroczystość, można porównać nawet do święta państwowego z licznymi występami, korowodami i orkiestrą. Jednak największą wagę przyciąga profesjonalizm organizacyjny na tym uniwersytecie, zespół nowoczesnych obiektów z laboratoriami i pracowniami dydaktycznymi, znakomita kadra naukowa i liczne w Kenii oraz w krajach, takich jak m.in. Uganda, Somalia, Rwanda kampusy tego uniwersytetu – dodaje.
WSSP w KeniiW trakcie uroczystości w MKU z uznaniem przyjęto wystąpienie i wykład zastępcy prezydenta WSSP Doroty Stefanek-Langham, która mówiła m.in. o potrzebie, znaczeniu i rozwijaniu międzynarodowego partnerstwa pomiędzy ośrodkami akademickimi i uniwersyteckimi w tym także Polski i Kenii.

– Z władzami Mount Kenya University ustaliśmy harmonogram naszych wspólnych działań m.in. w zakresie projektów badawczych, opracowywania wspólnych programów studiów, prowadzenia wykładów, np. za pomocą komunikatora skype - podkreśla zastępca prezydenta Dorota Stefanek-Langham. Efekty tego są, bowiem aktualnie w ramach Programu Erasmus + w naszej uczelni studiuje grupa studentów z Kenii – podkreśla.
W Mount Kenya University kształcić się mogą studenci na kilkudziesięciu kierunkach m.in. na takich jak:
  • nauka o zdrowiu,
  • farmacja,
  • inżynieria i budowa maszyn,
  • turystyka i hotelarstwo,
  • edukacja,
  • pielęgniarstwo,
  • fizjoterapia,
  • prawo,
  • biznes i ekonomia.
Rektor WSSP prof. dr hab. Witold Kłaczewski i zastepca prezydenta WSSP mgr Dorota Stefanek Langham i w KeniiRektor Witold Kłaczewski oraz zastępca prezydenta Dorota Stefanek-Langham na zakończenie wizyty podczas rozmów z założycielem i prezydentem Rady Zarządzającej Mount Kenya University prof. Simonem Gicharu, kanclerzem tej uczelni – prof. Victorią Wells Wulsin, wicekanclerzem prof. Stanleyem Waudo i dziekanem wydziału turystyki i rekreacji Jane Kanajuru, która już gościła w Lublinie i jest koordynatorem współpracy obu uczelni uzgodnili harmonogram działań, który będzie sukcesywnie realizowany w zakresie wymiany studentów i obustronnej współpracy pracowników naukowych m.in. na takich kierunkach jak: turystyka i rekreacja czy fizjoterapia.

Jak studiuje się na Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola? 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->