Na temat wsparcia finansowego dla studentów pielęgniarstwa wypowiada się doc. Henryk Stefanek, prezydent i założyciel Wyższej Szkoły Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie. Rozmawiał Janusz Kawałko.

Panie prezydencie uczelnia, którą Pan kieruje uruchamia kolejny kierunek studiów. Tym razem jest to pielęgniarstwo. Skąd taka decyzja?

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom społecznym. Zarówno w Polsce jak i na Lubelszczyźnie od lat brakuje bowiem wykwalifikowanych pielęgniarek, a średnia wieku w tym zawodzie przekracza w kraju 52 rok życia. Poprzez uruchomienie tego kierunku chcemy zatem przygotować profesjonalnie nowe kadry pielęgniarek dla służby zdrowia, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania opieki zdrowotnej w naszym regionie i kraju. Cieszę się, że dzięki decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz umowie zawartej z Ministerstwem Zdrowia - Departamentem Funduszy Europejskich i e- Zdrowia w ramach studiów zamawianych osoby studiujące w WSSP pielęgniarstwo otrzymają bardzo atrakcyjne świadczenia finansowe. Ta umowa sprawiła, że udało nam się zaproponować ciekawą ofertę edukacyjną dla tej grupy zawodowej. Studia prowadzone są według najwyższych standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, a Uczelnia nasza we wszystkich kategoriach akredytacyjnych uzyskała maksymalną ilość punktów, zdobywając najwyższą z możliwych ocen.
Doc. Henryk Stefanek prezydent WSSP im. W. Pola w Lublinie A jak jest to interesująca oferta?

Studenci, którzy podejmą edukację w naszej WSSP na kierunku pielęgniarstwa mogą liczyć na znaczne wsparcie finansowe. Dzięki funduszom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach programu pt. „Wsparcie Systemu Szkolenia Pielęgniarek WSSP w Lublinie”. Aż 75 procent najlepszych studentów otrzyma stypendia motywacyjne w kwocie 800 zł brutto co miesiąc przez okres 2 lat studiów po zaliczeniu II semestru kształcenia. Podjęliśmy także decyzję o obniżeniu o 50 procent czesnego na I roku studiów, dzięki czemu wynosić będzie w każdym miesiącu zaledwie 220 złotych. Będą także odpłatne obowiązkowe praktyki co spowoduje, że student otrzyma wynagrodzenie za każdą godzinę odbytych praktyk. Wszyscy studenci będą mogli także skorzystać z bezpłatnego kursu komputerowego ECDL BASE, uznawanego w całej Europie jako potwierdzenie kwalifikacji i umiejętności komputerowych. Studenci skorzystają ponadto z bezpłatnych warsztatów kompetencyjnych: "Właściwa komunikacja z pacjentem oraz jego rodziną", "Właściwa komunikacja z pacjentem onkologicznym oraz jego rodziną", "Radzenie sobie ze stresem", "Komunikacja w zespole","Asertywność w pielęgniarstwie".

Uczelnia ponoć deklaruje także wsparcie dla osób, które ukończą studia w WSSP na kierunku pielęgniarstwa?

Nie jest to tylko deklaracja to fakt. Wynika on z programu jaki realizujemy zgodnie z umową z Ministerstwem Zdrowia. Granty są znaczące. Jest to stypendium szkoleniowe dla 30 absolwentów na okres 2 lat. Każdy z wymienionej grupy absolwentów po ukończeniu kierunku pielęgniarstwa otrzyma 1000 zł brutto miesięcznie dodatku do pensji jaką będzie miał w swoim zakładzie pracy. Taka sama grupa absolwentów weźmie udział w bezpłatnych kursach:
- kwalifikacyjnych i specjalistycznych zakończonych egzaminami
- państwowymi takimi jak: "Kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa
- geriatrycznego", "Kurs specjalistyczny Leczenia ran", "Kurs
- specjalistyczny Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej", "Kurs
- specjalistyczny wykonania i interpretacji zapisu EKG".
wssp panoramaTa oferta studiowania na kierunku pielęgniarstwa w WSSP wydaje się wyjątkowo atrakcyjna. Kto z niej może skorzystać?

Każdy. Zainteresowanie naszą ofertą jest duże stąd nie należy zwlekać z podjęciem decyzji. Zwłaszcza, że dotychczas przyjęliśmy już blisko 60 procent z zaplanowanej grupy. Zajęcia na tym kierunku rozpoczęły się 26 listopada br. Rekrutację jeszcze trwa i zakończy się z chwilą wyczerpania limitu miejsc. Aby skorzystać z tej - uważam - bardzo atrakcyjnej propozycji studiów na kierunku pielęgniarstwa należy zgłosić się do Biura Rekrutacji WSSP ( tel. 81 448-08-20) przy ul . Choiny 2 w Lublinie. Zapraszamy.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->